#5 Rozmowy Odkodowane – Odpowiedzialność (Cykl Tygrysa cz.5)

W tym odcinku odkryjemy jaka odpowiedzialność ciąży na osobach zarządzających w firmach technologicznych. Jest to zarazem ostatni odcinek cyklu tygrysa, bo ostatnia literka akronimu TIGER to “r” – responsibility, czyli właśnie odpowiedzialność.

Któż lepiej może nam pomóc odkodować ten obszar jak nie osoba, która przeszła przez wszystkie poziomy zarządzania w organizacji IT? Naszym gościem będzie Paweł Ćwieka, dyrektor działu Delivery, członek zarządu, którego podróż do tego miejsca zaczęła 8 lat temu od lidera zespołu wsparcia klienta.

Paweł jest absolwentem technologii informatycznych na UMCS oraz studiów podyplomowych z zakresu Zintegrowanych systemów ERP w zarządzaniu na Akademii Leona Koźmińskiego. W Billennium odpowiada za rozwój Centrów Kompetencyjnych oraz ekspansję firmy na rynkach zagranicznych. Prywatnie uwielbia mocne samochody i aktywność fizyczną – jeździ na rowerze, snowboardzie, pływa, a nawet zaliczył parę startów w Triathlonie.

W tym odcinku podzieliliśmy rozumienie odpowiedzialności na 4 konteksty:

  1. Kontekst liderski – odpowiedzialność za ludzi w zależności od ilość podopiecznych
  2. Kontekst ciągłości biznesu – odpowiedzialność za naszych klientów
  3. Kontekst społeczny – odpowiedzialność społeczna organizacji IT
  4. Kontekst lokalizacji – odpowiedzialność za zbudowanie społeczności wokół firmy w danej lokalizacji

Rozmawiając o odpowiedzialności niestety nie mogliśmy pominąć ważnego czynnika, który w ostatich czasach mocno na nią wpływa: pandemia koronawirusa. Z odcinka dowiecie się jak z nim sobie radziliśmy w tych szalonych czasach.

Zapraszam gorąco do wysłuchania!

Podcast dostępny również na: